SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 6376044
nr 637 6044
Bestick
5 delar, Silver, 1800-tal
Kondition: graverade
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 26 april 2010
kl 18:59:40
23/4 08:18:53
24/4 20:04:17
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver